Mark Salling

4. ledna 2012 v 15:22 | Michelle


Jméno: Mark Salling
Povolání: Herec, zpěvák, muzikant
Datum narození: 17.8.1982
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Znamení: Lev

Role v Glee: Noah "Puck" Puckermann

Obecný životopis:
Mark Salling je zpěvák a herec, který se nejvíce proslavil svojí roli badboye Noaha 'Pucka' Puckermana v muzikálovém seriálu stanice Fox, "Glee".
Mark se narodil v Dallasu (Texas) v roce 1982. Maturoval na střední škole Lake Highlands v roce 2001. Rodný Dallas Mark opustil pouze s kufrem a kytarou. Odstěhoval se do Tinsletownu, doufaje že se uchytí a prorazí. Ale jako většina i on začínal pomalu - navštěvoval Los Angelskou akademii múzických uměni (Los Angeles Music Academy) v Pasadeně a dostal práci učitele hraní na kytaru.
Jeho první zkušenosti s herectvím získal v jedenácti letech v reklamě na Heinekin. Poté následovala role ve filmu "Kukuřičné děti - Zjevení" (Children of the Corn IV.). V devadesátých letech se objevil v pár seriálech a filmech, a pak přestal na pár let hrát. V roce 2006 získal roli v hororovém filmu "The Graveyard". Po téměř pěti letech (většinou neúspěšného) navštěvování různých konkurzů získal v roce 2009 roli v seriálu Glee, kde ztvárňuje Noaha 'Pucka' Puckermana a porazil i několik známějších osobností, které se o tuto roli také ucházelo.
Když zrovna nenatáčí, většinou se věnuje zpěvu. Hraje na kytaru, piano, basu a bicí. Sám si píše vlastní texty a dokonce propůjčil některé své texty i umělcům jako Josh Green nebo Daniell McKee. Markova muzika je směsicí indie a alternativního rocku s věčností skupiny Radiohead a popovou citlivostí skupiny Coldplay. Inspiraci čerpá od umělců jako Thom Yorke a Trent Reznor. Své první album vydal v roce 2008, nazývalo se "Smoke Signals" a vydal ho pod pseudonymem Jericho. V Říjnu roku 2010 vydal své druhé album, "Pipe Dreams".
Také rád hraje basketball, golf a posiluje. Má rád zvířata a je dobrovolníkem v charitě Jamese Huntera - Wildlife Rescue. Má rád jazz noci v hollywoodských barech.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama